DACIA DOKKER VAN


Samochody dostawcze Dacia to synonim praktyczności. To auta projektowane tak, aby ułatwić prowadzenie Twojego biznesu. Dacia Dokker VAN od chwili debiutu na rynku stanowi jedno z najpopularniejszych aut, a jej użytkownicy cenią ten model przede wszystkim za walory praktyczne, jak również za niskie koszty utrzymania.
Użytkowy charakter tego samochodu powoduje, że jest on wyposażony w szereg rozwiązań, które ułatwiają pracę. Oto kilka z nich:
  • Boczne drzwi przesuwne
  • System Easy Seat
  • Uchwyty do mocowania ładunku

Dacia Dokker z drzwiami przesuwnymi

Prowadzenie biznesu wymaga poświęceń. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o parkowanie. Wyciąganie towaru z przestrzeni ładunkowej na ciasnym parkingu potrafi być frustrujące i czasochłonne, ale Dacia Dokker VAN pozwoli Ci łatwo zapomnieć o tym problemie. Auto wyposażone jest w przesuwne drzwi, które zapewnią łatwy dostęp do zawartości przestrzeni ładunkowej. W sytuacji, gdy nie można otworzyć tylnej klapy, boczne drzwi pozwolą Ci bez problemu wygodnie ładować/rozładowywać przewożone rzeczy.

Praktyczne wnętrze

W zależności od wersji, Dacia Dokker może być wyposażona w system Easy Seat. Co to za rozwiązanie? To sposób konstrukcji fotela, który pozwala na szybkie złożenie fotela pasażera, a w razie potrzeby - rozłożenie go ponownie. Całość procesu jest niezwykle intuicyjna.

Tylko po co właściwie to robić, skoro wnętrze Dokkera i tak jest pełne różnych, praktycznych schowków? Cóż, pochylając fotel łatwo zyskasz miejsce do położenia komputera. To siedzenie może również szybko stać się mobilnym biurkiem, na którym przygotujesz dokumenty. Warto również wspomnieć, że połączenie odchylanej przegrody z kratownicą za siedzeniami umożliwia przewożenie przedmiotów długich na ponad 3 metry!
Łatwiejsze mocowanie ładunku

Czy wiesz o tym, że nowa Dacia Dokker VAN ma aż 12 uchwytów w przestrzeni ładunkowej? To właśnie dzięki nim łatwo załadujesz każdy przewożony towar. Wystarczy, że zamocujesz go pasami transportowymi do uchwytów wewnątrz przedziału bagażowego - pozwolą one na przytrzymanie ładunku w trakcie transportu.


Samochód dostawczy Dacia - silniki

Niezależnie od tego jak chcesz użytkować swoją Dacię, na pewno znajdziesz wariant idealnie skrojony do potrzeb Twojego biznesu. Wolisz diesla czy benzynę? A może LPG? Dacia Dokker VAN dostępna jest w każdym z tych wariantów! Poniżej pokrótce opisujemy każdy z tych silników.
Na początek, jednostki benzynowe. Pod maską Dokkera VAN może znaleźć się silnik 1.3 TCe o mocy 100 koni mechanicznych. To jednostka napędowa o wysokiej kulturze pracy i wystarczającej do jazdy w miejskiej dynamice. Standardowo wyposażona jest w turbosprężarkę, która ułatwia dynamiczne i elastyczne przyspieszanie, nawet z pełną skrzynią ładunkową.
Z kolei jednostki wysokoprężne to znane i cenione silniki z serii Blue dCi. Dacia Dokker VAN, które mogą być wyposażone w jeden z wariantów mocy: 75 i 95 koni mechanicznych. Silnik o mocy 75 KM zapewnia wręcz mikroskopijne zużycie paliwa. Z kolei mocniejsza jednostka zapewnia aż 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co jest przydatne w firmach, których prowadzenie wymaga częstego poruszania się po drogach pozamiejskich. Charakterystyka tego silnika sprawia, że nawet wyprzedzanie załadowanym po dach Dokkerem nie będzie sprawiało problemu.


Silniki benzynowe i diesla - a może LPG?

Dla kogo przeznaczony jest wariant zasilany autogazem? To propozycja dla biznesów, które poszukują niezawodnego i oszczędnego środka transportu. Zasilanie LPG pozwala obniżyć koszty jazdy nawet o połowę w stosunku do kwoty, jaką wydalibyśmy jeżdżąc autem z jednostką benzynową. Poza tym, Dokker VAN z LPG będzie znacznie lepszym wyborem jeżeli auto ma być użytkowane głównie w mieście lub na krótkich dystansach. W takiej sytuacji będzie to wybór znacznie bardziej optymalny pod względem kosztów utrzymania niż Dokker VAN z dieslem pod maską.


Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA


Szanowni Państwo informujemy, że w dniach 13-30 kwietnia Dział Części Zamiennych w RRG Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie czynny w godzinach 9.00-17.00. Za utrudnienia przepraszamy.